Komary

Aby skontaktować się ze specjalistami zadzwoń na numer +48 22 266 03 66  lub napisz do nas

Wykwalifikowani i doświadczeni technicy ds. zwalczania szkodników

Darmowa inspekcja oraz wycena

Ochrona firm i domów przed szkodnikami

Ukąszenia komarów

Zarówno samce, jak i samice komarów żywią się zwykle nektarem owoców i kwiatów, ale samice żywią się również krwią ponieważ potrzebują białka, aby umożliwić jajkom rozwój. Ukąszenie komara zwykle jest niebolesne, ale swędzenie może powodować duży dyskomfort.

Dlaczego ukąszenie komara swędzi?

Podczas pobierania krwi, samica komara wstrzyka swoją ślinę, która zawiera enzymy przeciwkrzepliwe oraz białka, które wpływają na zdolność krzepnięcia. Ponieważ większość osób ma alergię na takie enzymy, uczucie swędzenia i guzek, które pojawiają się po ugryzieniu to nasza reakcja alergiczna.

Jak unikać ukąszeń

Czy masz dość irytujących komarów podczas spędzania czasu na zewnątrz? Poniżej przedstawiamy proste sposoby na zmniejszenie ryzyka ukąszenia.

  • Unikaj ciemnych kolorów Ubrania w ciemnych kolorach lub mocne zapachy, np., perfumy i dezodoranty przyciągają insekty.

  • Unikaj eksponowania skóry Noś bluzki i spodnie z długimi rękawami, zakryte obuwie i nakrycie głowy.

  • Unikaj obszarów z wodą Trzymaj się z daleka od wolno płynącej lub stojącej wody ponieważ zwykle tam rozmnażają się komary.

  • Wsuń nogawki spodni do skarpetek Podczas spacerów przez krzaczaste lub trawiaste tereny. Unikaj również poruszania się w miejscach porośniętych wysoką trawą lub krzakami.

Potrzebujesz profesjonalnej usługi zwalczania komarów?

Zadzwoń do specjalistów Rentokil na numer +48 22 266 03 66 , aby dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań.