Pluskwy

Aby skontaktować się ze specjalistami zadzwoń na numer +48 22 266 03 66  lub napisz do nas

Wykwalifikowani i doświadczeni technicy ds. zwalczania szkodników

Darmowa inspekcja oraz wycena

Ochrona firm i domów przed szkodnikami

Pluskwy

Niezależnie od tego, czy są w domu, czy w hotelu, pluskwy są zdecydowanie niechcianymi gośćmi. Najbardziej zagrożone są łóżka w hotelach goszczących dużą liczbę międzynarodowych podróżnych, lub twoje łóżko w domu jeśli sam dużo podróżujesz.

Wykrycie wczesnej aktywności pluskiew umożliwia podjęcie działań zapobiegających przeniesieniu tych szkodników do innych części np. domu.

Co wskazuje na inwazję pluskiew

Ponieważ pluskwy mogą być trudne do zauważenia, to że ich nie widziałeś nie zawsze oznacza, że nie ma ich w twoim domu. Poniżej przedstawiamy wyraźne oznaki problemu z pluskwami, który wskazuje na inwazję. Są to:

 • Żywe pluskwy -

  Pluskwy wychodzą w nocy, a przyciąga je ciepło naszego ciała i dwutlenek węgla w naszym oddechu. Mają płaski i owalny kształt oraz mierzą około 5mm długości.

 • Kryjówki -

  Pluskwy zwykle przebywają w sypialniach, a w ciągu dnia chowają się w pęknięciach i szczelinach. Najczęstszym schronieniem pluskiew są szwy w materacach, szczeliny w ramie łóżka, powierzchnia za meblami wokół łóżka (szczególnie za wezgłowiem) lub miejsce między ścianą a podłogą.

 • Słodki zapach - Czynna inwazja pluskiew kojarzona jest ze słodkim, nużącym zapachem.

 • Plamy krwi i ciemne plamy -

  W przypadku inwazji pluskiew będziesz mógł zauważyć zrzucone skórki poczwarki, kał w formie granulek i plamki krwi na prześcieradle lub materacu.

Jeśli zauważysz którąkolwiek z powyższych oznak obecności pluskiew, inspekcja Rentokil pomoże potwierdzić problem i umożliwi naszym technikom znalezienie najlepszego rozwiązania przy użyciu najlepszych w branży metod zwalczania pluskiew.

Ugryzienie pluskwy

Ugryzienia pluskiew raczej nie obudzą gospodarza (ofiary), ponieważ pluskwy wstrzykują środek znieczulający podczas pobierania krwi od gospodarza (ofiary). Ugryzienia mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, szczególnie na szyi, nogach, ramionach i dłoniach.

Jedna pluskiew może ugryźć kilka razy w tym samym miejscu, ale ugryzienia w różnych częściach ciała wskazują na ugryzienie przez kilka pluskiew. Ślady ugryzień to zwykle niewielkie, płaskie lub wystające guzki na skórze. Towarzyszom im zaczerwienienie, obrzęk i świąd. Na początku inwazji pluskiew ofiara może jeszcze nie być uczulona na ugryzienia pluskiew i świąd może nie wystąpić.

Obawiasz się ugryzień pluskiew?

Po przyjeździe do hotelu szukaj oznak występowania pluskiew.Jeśli jednak zdarzy się, że zostaniesz ugryziony przez pluskiew, a ugryzienia powodują ból, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

Pluskwy nie są nosicielami chorób zakaźnych, ale każdy zareaguje inaczej na ugryzienie.

Zapobieganie inwazji pluskiew

Istnieje kilka metod zapobiegawczych, które można podjąć w celu kontrolowania inwazji pluskiew - szczególnie jeśli często podróżujesz - aby powstrzymać powstawanie inwazji w twoim domu lub firmie.

W twoim domu

Jeśli obawiasz się, że mogłeś przywieźć ze sobą pluskwy z podróży, możesz wykonać następujące czynności, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się w domu:

 • Zostaw swój bagaż w garażu lub w łazience. Pluskwy nie lubią płytek ani betonu więc jeśli są obecne łatwiej zauważysz je na płytkach i betonie niż na dywanie!
 • Jeśli bardzo się martwisz, zdejmij ubrania w garażu lub w łazience i włóż je prosto do pralki.
 • Wypierz i wysusz ubrania w możliwie najwyższej temperaturze.
 • Kolejnym krokiem zapobiegającym inwazji pluskiew jest umieszczenie walizki na słońcu - z dala od domu - na kilka dni, aby pozbyć się szkodników.
 • Odkurzanie może znacznie zmniejszyć liczebność populacji pluskiew, ale tylko wtedy, gdy są wyraźnie widoczne. Ten sposób nie gwarantuje całkowitego pozbycia się problemu. (Opróżnij i wyczyść odkurzacz, aby uniknąć przenoszenia jaj do innych pomieszczeń).

W hotelu lub placówce

Biorąc pod uwagę liczbę gości przewijających się przez twoje pokoje hotelowe, nie da się do końca zapobiec problemowi pluskiew. Jednakże, możliwe jest powstrzymanie inwazji dzięki wczesnemu wykryciu tych szkodników:

 • Przeszkol swój personel w zakresie rozpoznawania typowych oznak inwazji pluskiew.
 • W ramach sprzątania pokoju należy dokładnie sprawdzić, czy nie występują w nich pluskwy.
 • Przygotuj procedurę rozpatrywania skarg dotyczących pluskiew.
 • Sprawdź sąsiednie pokoje, aby ustalić, czy doszło do rozprzestrzenienia się pluskiew (chociaż +48 22 266 03 66 zrobi to w ramach inspekcji będącej odpowiedzią na sytuacje kryzysowe).
 • Niezwłocznie skontaktuj się z Rentokil, aby zorganizować dokładną inspekcję oraz wprowadzić program zwalczania pluskiew.

Problem z pluskwami może eskalować bardzo szybko, a pozostawiony bez żadnej kontroli może narazić firmę na utratę dochodów, reputacji, a nawet przymusowe zamknięcie. Obecność pluskiew stwarza również wysokie ryzyko uciążliwych ugryzień dla ciebie i twoich klientów.

Profesjonalne usuwanie pluskiew

Pluskwy są bardzo trudne do znalezienia i zwalczania, dlatego zalecamy, aby nie próbować pozbyć się pluskiew bez profesjonalnej pomocy.

Technicy Rentokil są przeszkolonymi i doświadczonymi specjalistami. Znają biologię i zachowanie pluskiew i wykorzystują swoją wiedzę, aby wybrać odpowiednie metody ich zwalczania i materiały do opracowania skutecznego programu zwalczania.

Po wykryciu problemu z pluskwami zostaną podjęte następujące działania:

 • 1. Odpowiemy na twoje wezwanie i zorganizujemy inspekcję twojej nieruchomości, aby określić skalę problemu z pluskwami.

 • 2. Po omówieniu wszystkich opcji zwalczania szkodników i uzgodnieniu planu postępowania, technik Rentokil umówi ponowną wizytę w twojej firmie, aby rozpocząć usuwanie pluskiew.

 • 3. Wszystkie nasze zabiegi opierają się na metodzie sześcianu [cube approach], co ma kluczowe znaczenie dla skutecznego i długotrwałego zwalczania pluskiew. Taka metoda obejmuje działania w zainfekowanym pomieszczeniu.

 • 4. Pozwól ekspertom Rentokil pomóc Ci zarządzać ryzykiem kolejnej ewentulanej inwazji poprzez ocenę ryzyka, szkolenie personelu i proaktywne inspekcje.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe porady, jak pozbyć się pluskiew w swoim domu lub firmie, lub umówić wizytę eksperta Rentokil Pest Control, skontaktuj się z nami, aby umówić spotkanie.

Kolejne kroki

Skontaktuj się z nami